Latest posts

Blog tags

Marynarka w dużą kratkę

Kolejna realizacja za nami. Tym razem Klient zdecydował się na uszycie klubowej marynarki w dużą kratkę. Postawiliśmy na lekkość oraz nieformalną konstrukcję. Ciekawi jesteśmy jak Wam spodoba się ten projekt.

Już w samym założeniu marynarka miała być lekka i stanowić podstawę codziennego ubioru naszego Klienta. Chodziło o wygodną, lekką marynarkę o niekrępującej konstrukcji. Dlatego zdecydowalismy się na miękkie wypełnienie ramion oraz niską główkę rękawa.

Kluczem do osiągnięcia efektu jest jednak tkanina. Wybraliśmy katalog Santorini, który zawiera wyselekcjonowane tkaniny z tkalni Fratelli Tallia di Delfino przeznaczone między innym na lekkie marynarki w stylu sportowej elegancji. Padło na artykuł 07535 czyli ciepłą szarość w bordową kratkę. Skład tkaniny to 75% czystej wełny oraz 25% lnu. Gramatura 260 gr.

Wybrany surowiec zapewnił oczkiwane rezultaty. Marynarka jest bardzo lekka mimo zastosowania wiskozowej podszewki. Domieszka lnu daje ciekawy matowy efekt, który ewidentnie narzuca lekko sportowy charakter. Na prośbę Klienta dodaliśmy na krawędziach przodów, kieszeniach oraz na linii wszycia rękawa ozdobną stębnówkę - to także element charakterystyczny dla marynarek o nieformalnej stylistyce.

Ciekawi jesteśmy czy ktoś z Was zdecydowałby się na taką marynarkę? Czy Waszym zdaniem duża kratka to modowy must have?

Marynarka w kratkę 1

Marynarka w kratkę 2Marynarka w kratkę 3

Posted in: Sample category