Najnowsze

Najcieńsze portfele

Portfel noszony w marynarce powinien być bardzo cienki. Dzięki temu nie będzie brzydko wypychał marynarki. Są już dostępne tak zwane slim wallet w wersjach z bilonówką lub bez.

Ileż to razy słyszałem od Klientów pytanie o patent na noszenie portfela w marynarce w taki sposób, aby nie wypychał kieszeni. Padło nawet zapytanie o rozwiązanie tego problemu na poziomie szycia marynarki. Prawda jest taka, że to nie jest problem marynarki a grubości klasycznych portfeli z jakimi każdy z nas ma do czynienia.

Od pewnego czasu w sprzedaży są dostępne portfele charakteryzujące się wyjątkowo małą grubością. Z języka angielskiego zwane slim wallet co znaczy poprostu - cienki portfel.

Są szyte z jednej wartstwy skóry i posiadają jedynie płaskie przekładki na karty bankowe oraz banknoty. W niektórych modelach zmieścicie także dowód rejestracyjny. Próżno szukać w takim portfelu miejsca na bilon. Tutaj z pomocą przychodzi wersja z dodatkową bilonówką. Nie mniej jednak jest to już osobne etui do noszenia na przykład w kieszeni spodni.

Ja od kilku miesięcy testuję jeden z modeli polskiej marki Brodrene, której produkty znajdziecie w naszym sklepie online. Dla mnie taki portfel jest odpowiedni do noszenia podczas wieczornych spotkań, kiedy idę na imprezę, wesele itp. Na codzień do pracy potrzebuję większej ilości miejsca, gdyż mam zwyczaj trzymania w portfelu całego biura :)

Jednak portfel slim faktycznie spełnia oczekiwania, ponieważ nawet w pełni wypełniony jest stosunkowo cienki - około 1 cm. To z całą pewnością nie powoduje odstawania marynarki na klatce piersiowej. Jest faktycznie dość intymny.

Sądzę, że w dobie panowania kart kredytowych portfel slim będzie dla wielu świetnym rozwiązaniem. Siłą rzeczy nie pozwala na noszenie zbędnych drobiazgów i zmusza nas do zabierania rzeczywiście tylko potrzebnych dokumentów i kart.