Najnowsze

Idealna męska torba

Jaką wybrać torbę, aby idealnie sprostała codziennym wymaganiom? Jak to mężczyznom, zależy nam na połączeniu świetnego desingu z uniwersalną funkcjonalnością. Czy da się to osiągnąć?

Jeszcze do niedawna torby czy to na ramię czy do ręki uważane były za typowo kobiecy dodatek stroju codziennego. Jednak teraz mężczyźni zaczęli doceniać zalety wszelkiego rodzaju toreb zaprojektowanych właśnie dla nich.

Torba męska stała się obecnie nie tylko przydatnym akcesorium, ale również elementem bez którego ciężko się obejść czy to w drodze do pracy, na zakupach, bądź przy wieczornym wyjściu z przyjaciółmi. Współczesne torby dla facetów są męskie a jednocześnie modne i idealnie pasują do każdej garderoby. Należy jednak umiejętnie dobierać rodzaj torby do stylu w jakim się prezentujemy jak również, co jest bardzo ważne, do celu w jakim ma nam służyć. Poniżej przedstawiam najpopularniejsze typy toreb męskich oraz zdjęcia z naszej najnowszej kolekcji.

Wyróżnić można kilka podstawowych rodzajów toreb męskich. Chyba najpopularniejszą jest tzw.: listonoszka, czyli torba na ramię, z szeroką klapą zamykaną na klamrę, bądź zapięcie magnesowe. Tego typu torby męskie są produkowane zarówno z tkaniny (grube płócienne materiały), jak i z naturalnej skóry.

Jeżeli zależy nam na torbie na ramię, która ma nam służyć przez dłuższy czas to opcja torby skórzanej jest jak najbardziej wskazana. Tym bardziej, że z czasem taki gadżet nabiera charakteru (skóra starzeje się, wyciera w unikatowy sposób). Poza tym torby na ramię są bardzo praktyczne, ponieważ pomieszczą wszystko bez czego współczesny mężczyzna nie może się obejść – laptop, bądź tablet, dokumenty potrzebne do pracy, portfel, a nawet nasz lunch – wszystko to w bezpiecznym miejscu „porusza się z nami” po mieście. Torby te możemy swobodnie używać chodząc na piechotę czy też jeżdżąc rowerem (dzięki paskowi na ramię mamy wolne ręce). Pasują zarówno młodym jak i dojrzałym mężczyznom. Jeśli prowadzimy dość intensywne życie taki rodzaj torby jest dla nas jak najbardziej wskazany.

Do toreb męskich wartych wspomnienia należą również tzw.: weekendery. Weekender to średniej wielkości torba, którą z racji nazwy używamy podczas krótkich wypadów za miasto. Zmieścimy w niej najpotrzebniejsze rzeczy jak kosmetyki, ubrania na zmianę. Torba ta jest również przydatna podczas niedługich wyjazdów służbowych. Najlepszym wyborem będzie weekender wykonany z dobrej jakości skóry. Dzięki temu staje się dodatkiem nie tyle bardzo praktycznym ale również niezwykle modnym. Nie oznacza to jednak, że weekender z tkaniny jest złym wyborem. Jak zawsze wybór powinien być podyktowany naszym gustem, stylem oraz praktycznością. Nie wyobrażam sobie zabrać ze sobą na weekend na żagle torby z lakierowanej skóry. Dużo wygodniejsza i praktyczniejsza w takim wypadku będzie torba np. płócienna.

Ostatnią z omawianych toreb męskich będzie mała konduktorka nazywana także saszetką. Można śmiało powiedzieć, że jest to mniejsza opcja listonoszki z racji podobnego wyglądu ale dużo mniejszych gabarytów. Zmieścimy w niej portfel, telefon i dokumenty czyli „podstawowy” zestaw każdego mężczyzny. Idealna jeśli wybieramy się na zakupy, jak również podczas wakacji. Najpotrzebniejsze rzeczy mamy zawsze przy sobie, waga całego ekwipunku jest niewielka, a ręce mogą być zajęte naszą super lustrzanką uwieczniającą niezapomniane chwile.

Opublikowane w: Sample category, Poradniki