Jak ułożyć poszetkę?


Klasyczna moda męska - umiejętna żonglerka ponadczasowymi dodatkami.

Jednym z nich jest POSZETKA (pocket square, handkerchief), która od wielu lat w magiczny sposób zmienia wygląd mężczyzny.

Aż trudno sobie wyobrazić, że pierwotna funkcja poszetki była związana z higieną osobistą. Ówcześni dżentelmeni używali jej jako chusteczki do czyszczenia zabrudzonej marynarki lub nawet butów. Poszetka służyła również jako zwykła chusteczka do rąk.
 
Po latach ewolucji mody, w tym również męskiej, przeznaczenie poszetki diametralnie się zmieniło. Dzisiaj ta niepozorna chusteczka inaczej zwana brustaszą, to jeden z najelegantszych dodatków dla mężczyzn. Uważa się, że wsunięcie poszetki do kieszeni marynarki to najwyższa forma elegancji, na którą pozwalają sobie tylko świadomi mody i stylu panowie.

Jak nosić i składać poszetkę?

Poszetkę należy złożyć i wsunąć do kieszeni piersiowej, która znajduje się na lewym przodzie marynarki. Nie istnieje jeden sposób składania poszetki. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, okazji oraz całej kompozycji stroju. Pewienpan.pl podpowiada dwa sposoby:

  • złożenie w kwadrat - wsuń poszetkę do kieszeni tak, aby wystawał tylko jej wąski pasek. Taki sposób jest najbardziej odpowiedni podczas formalnych spotkań lub większych uroczystości.
  • artystycznie (pozornie niedbałe) - złap poszetkę po środku, strzepnij, a następnie złap w garsć dolną część i złóż na pół. Tak złożoną chusteczkę wsuń do kieszonki. Powinna wyglądać jakby była lekko napuszona. Taki sposób polecamy do stroju codziennego i mniej formalnego.Jakość poszetek White Scissors.

White Scissors to gwarancja najwyższej jakości oraz perfekcja wykonania. Poszetki oznaczone charakterystycznymi nożyczkami oraz literami W i S są produkowane z naturalnych tkanin - bawełny, lnu oraz nauralnego chińskiego jedwabiu. Najważniejsze zalety poszetek White Scissors, to ręcznie zwijane krawędzie, krótkie serie i piękne opakowanie. Cała kolekcja jest w stałej ofercie sklepu Pewienpan.pl. Zapraszamy do działu POSZETKI.
 
 
Zapraszamy do obejrzenia premierowej kolekcji poszetek White Scissors na Youtube.pl: